Najchętniej odwiedzane miejsca w Warszawie

7 miejsc, które musisz zobaczyć w Warszawie

Warszawa jest olbrzymim jak na polskie standardy, blisko dwumilionowym miastem. Godne polecenia miejsca turystyczne znajdziemy tu dosłownie w każdej dzielnicy – jednak to właśnie ten fakt sprawia paradoksalnie, że tak trudno wybrać te, które w trakcie krótkiej wizyty naprawdę warto zobaczyć. Chcąc ułatwić naszym czytelnikom tę trudną decyzję, przygotowaliśmy listę 7 miejsc tłumnie odwiedzanych przez turystów. Co warto zwiedzić? Jakie atrakcje warto zobaczyć? Gdzie zobaczymy fenomenalny zachód słońca? Oto odpowiedzi na te pytania:

Łazienki
Łazienki Królewskie to idealne miejsce zarówno na rozpoczęcie, jak i zakończenie zwiedzania stolicy. Klimatyczne alejki ciągnące się wśród zielonych drzew pozwalają odetchnąć od stresu codziennego życia. Zwiedzając park warto również zobaczyć na własne oczy słynny na całą Polskę pałac. Miejsce to warto odwiedzić szczególnie późną wiosną – nie ma wtedy jeszcze aż tak dużych tłumów, a zieleń drzew i krzewów pozwoli nam się wyciszyć.

Stare Miasto i Rynek
Będąc w Warszawie grzechem jest nie odwiedzić jej starówki. Urokliwe kamieniczki nadają ulicom jedynego w swoim rodzaju klimatu i stanowią kontrast do otaczających je z każdej strony supernowoczesnych budowli. To właśnie tu najlepiej czuć ducha stolicy naszego kraju – warto przystanąć na chwilę by wykonać kilka pamiątkowych fotografii, czy po prostu cieszyć się atmosferą.

Muzeum Powstania Warszawskiego
Obowiązkowym punktem dla każdego patrioty powinno być Muzeum Powstania Warszawskiego. To niezwykle smutne, ale i piękne miejsce przypomina nam o tym, jaką wartością jest niepodległość i o najtragiczniejszych kartach z historii stolicy. Muzeum oferuje ponad 1.000 eksponatów – przygotujmy się więc na to, że zwiedzenie całości nieco nam zajmie.

PKIN
Pałac Kultury i Nauki to symbol Warszawy i jej podstawowy punkt, jeśli chodzi o wyróżnione miejsca turystyczne. Znajduje się tu przede wszystkim wspaniały taras widokowy (na 30. piętrze), z którego warto zobaczyć przepiękną panoramę Warszawy (lub efektowny warszawski zachód słońca). W budynku swoją siedzibę mają również najciekawsze lokale w mieście – kina, teatry oraz inne warte odwiedzenia obiekty.

Centrum Nauki Kopernik
Dla spragnionych wiedzy ciekawym miejscem okaże się z pewnością Centrum Nauki Kopernik. Oferuje ono między innymi aż 6 stałych ekspozycji, szereg zmieniających się z czasem ekspozycji tymczasowych, a także jedyne w swoim rodzaju planetarium “Niebo Kopernika”. Jest to idealne wręcz miejsce tak dla dorosłych jak i dla dzieci, ponieważ nauka zawsze łączy się tu z dobrą zabawą.

Zamek Królewski
Wspominając wyróżnione miejsca na terenie Warszawy, trudno zapomnieć o Zamku Królewskim. To nie tylko obiekt pięknie prezentujący się z zewnątrz, ale idealnie nadający się do rodzinnego zwiedzania. Znajduje się tu jedno z najsłynniejszych muzeów w naszym państwie, a warto również dodać, że sam zamek został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Klub level 27
Gdzie najlepiej zrelaksować się po całym dniu zwiedzania? Naszą propozycją jest klub level 27. Czekają tu na nas wyjątkowe i jedyne swego rodzaju eventy oraz wydarzenia, najwyższej jakości fajka wodna, czyli shisha, alkohole z najwyższej półki i z całego świata (między innymi mnóstwo różnych rodzajów wódki, whisky, tequili czy ginu) oraz znacznie, znacznie więcej. Główną atrakcją jest jednak niezwykły taras widokowy tego znajdującego się na 27. piętrze lokalu. Zachód słońca wygląda tu prawdopodobnie najlepiej w całej Warszawie.

level 27 zadowoli nawet turystów, których interesują jedynie najlepiej oceniane miejsca. Gwarantują to między innymi wyróżnienie International Nightlife Association (jako jeden ze 100 najlepszych klubów muzycznych na planecie) oraz certyfikat jakości Tripadvisor.