Branża klubowa

życie nocne

BRANŻA KLUBOWA

Branża związana z życiem nocnym uruchamia aplikację umożliwiającą bezpieczny dostęp do ulubionych klubów, barów, miejsc do tańczenia czy rooftopów. Informacja została ogłoszona w ramach VII Międzynarodowego Kongresu Życia Nocnego, który odbył się w miniony poniedziałek w Marina Beach Club w Walencji (Hiszpania), gdzie omówiono inne tematy, takie jak rzeczywistość wirtualna i Międzynarodowy plan wsparcia dla branży gastronomicznej. Wydarzenie zakończyło się uroczystą galą Golden Moon Awards, podczas której przyznano specjalną nagrodę całemu personelowi medycznemu i funkcjonariuszom mundurowym na całym świecie.

WALENCJA (HISZPANIA) 2 GRUDNIA 2020

Drodzy,

Przedstawiciele klubów z całego świata spotkali się w miniony poniedziałek w Walencji (Hiszpania) w ramach VII Międzynarodowego Kongresu, który był transmitowany ze znanego Marina Beach Club Valencia. Wydarzenie to w swojej siódmej edycji odbyło się po raz pierwszy w formacie wirtualnym ze względu na wyjątkowe okoliczności wywołane pandemią. Dotyczyło spraw o największym znaczeniu dla branży klubowej na całym świecie, na którym upublicznione zostały najnowsze przełomowe dla branży rozwiązania technologiczne.

Wydarzenie to było wspierane przez hiszpańskie stowarzyszenie Spain Nightlife, Wspólnotę Turystyczną Walencji, Visit Valencia, Valencian Hospitality Federation (FEHV), The Hospitality and Tourism Business Confederation of Valencian Region (CONHOSTUR), wśród innych podmiotów i sponsorów, takich jak: Pepsi Max Zero, Schweppes i Roku Gin.

SEKTOR OGŁASZA URUCHOMIENIE APLIKACJI

Sektor ogłasza uruchomienie aplikacji, która pozwoli na bezpieczny dostęp do swoich obiektów. Jedna z najważniejszych zapowiedzi, która miała miejsce w poniedziałek w ramach kongresu, miała miejsce podczas panelu poświęconego testom pilotażowym w celu bezpiecznego ponownego otwarcia obiektów. W ramach tego panelu Joaquim Boadas, sekretarz generalny International Nightlife Association, poinformował o zawarciu porozumienia z firmą, która opracowała aplikację o nazwie „LibertyPass” umożliwiająca przeprowadzenie szybkiego testu antygenowego, a tym samym bezpieczny dostęp na wydarzenia lub wstęp do lokali w ciągu 72 godzin po przeprowadzeniu testu. Jak wyjaśnił Joaquim Boadas: „Uruchomienie tej aplikacji może być ostatecznym rozwiązaniem umożliwiającym bezpieczne ponowne otwarcie klubów, ponieważ gwarantuje stworzenie bezpiecznego środowiska dla uczestników. Wszystko to dzięki szybkiemu testowi i kodowi QR, który umożliwia potencjalnemu uczestnikowi udział we wszystkich wydarzeniach w ciągu 72 godzin po odbytym teście”.

Formułę podobną do tej zaprezentowanej przez INA zaproponował Lutz Leichsenring, kreatywny strateg Berlin Club Commission i Vibe Lab, również poprzez szybkie testy antygenowe generujące kod QR. W jego imieniu Marc Galdon, założyciel chińskiej szkoły turystycznej (Escuela Turismo Chino) i Brand Manager w Bar Rouge – z lokalizacjami w Szanghaju i Singapurze, opisał, w jaki sposób branża została reaktywowana w Chinach za pomocą systemu kodów QR, który obejmuje również Śledzenie GPS. Powiedział że „w Chinach branża jest teraz otwarta i mamy możliwość wykorzystania barów i restauracji jako pierwszą linię wykrywania możliwych przypadków COVID w skoordynowanych działaniach z władzami”. Wreszcie Camilo Ospina, prezes Kolumbijskiej Izby Adwokackiej (Asobares Colombia), wyjaśnił na czym polegają testy pilotażowe przeprowadzone w Kolumbii we współpracy rządu i branży klubowej, których celem jest osiągnięcie bezpiecznego ponownego otwarcia branży.

W Stanach Zjednoczonych 90% niezależnych obiektów zagrożonych zamknięciem,  Europa zwróci się o pilną pomoc do Brukseli. Riccardo Tarantoli wziął udział w panelu dotyczącym prawnych, handlowych i ekonomicznych rozwiązań przeciwdziałających ograniczeniom nałożonym na branżę w wyniku pandemii. Reprezentował Maurizio Pasca, Prezesa European Nightlife Association (ENA) i Italian Nightlife Association (SILB- FIPE) oraz Nicos Vassiliou, prezes Cypryjskiego Cyprus Nightlife Association, który wezwał do jedności w branży i ogłosił, że o pomoc będzie ubiegać się bezpośrednio z Brukseli za pośrednictwem European Nightlife Association. Ze swojej strony Juan Carlos Diaz, prezes American Nightlife Association, wezwał do opracowania planu ratunku dla branży w Stanach Zjednoczonych, ponieważ według jego prognoz „90% niezależnych obiektów będzie zmuszonych do zamknięcia, jeśli pomoc nie nadejdzie niezwłocznie”. Dotyczy to również najlepszych rooftop barów, ulubionych klubów na dachu w Europie i na całym świecie a nawet powierzchni na prywatne eventy.

Rick Alfaro, dyrektor generalny firmy Earthnauts, wziął udział w panelu poświęconym wirtualnej rzeczywistości i nowym technologiom, na którym podkreślił potrzebę tworzenia nowych rozwiązań. David Franzén, dyrektor generalny Nocto International wyjaśnił, jak działa najnowsze narzędzie Nocto, aplikacja, która tworzy sieć między użytkownikami i lokalami w mieście, aby promować ich aktywność i dostarczać użytkownikom dane dotyczących bezpieczeństwa. Użytkownik będzie miał na przykład możliwość sprawdzenia, ile osób znajduje się w danym barze, klubie czy rooftopie w okolicy.

SEKTOR KLUBOWY I ŻYCIA NOCNEGO WYSYŁA SOS, ALE RZĄDY NIE ODPOWIADAJĄ NA JEGO POTRZEBY

Ostatni panel Kongresu dotyczył reaktywacji branży życia nocnego, jednego z sektorów gospodarki najbardziej dotkniętych kryzysem zdrowotnym. Udział wzięli liderzy z Global Nighttime Recovery Plan (GNRP), tacy jak Lutz Leichsenring, kreatywny strateg Berlin Club Commission i Vibe Lab, Alistair Turnham, założyciel MAKE Associates, Leni Schwendinger, założycielka i dyrektor kreatywny International Nighttime Design Initiative, Michael Fichman, ekspert urbanistyki z University of Pennsylvania, dr Nandor Petrovics. Kandydatka Uniwersytetu Corvinus i wreszcie Diana Raiselis, badaczka polityki kulturalnej i życia nocnego w Fundacji Aleksandra von Humboldta.

Podczas panelu zwrócono uwagę na brak zaangażowania rządów i administracji lokalnych w ratowanie kultury i życia nocnego wielu miast na całym świecie oraz ostrzegano, że jeśli znikną miejsca rozrywki takie jak bary, kluby czy rooftopy, obszary te mogą stracić atrakcyjność i potencjał gospodarczy.

Wydarzenie zakończyło się szóstą edycją nagród Golden Moon Awards, które wśród różnych kategorii obejmują nagrodę Golden Moon Award przyznawaną całemu personelowi medycznemu na świecie oraz funkcjonariuszom organów ścigania z całego świata za ich zaangażowanie w walkę z pandemią.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

1. Najbardziej przychylny rząd podczas pandemii: MINISTERIO DE COMERCIO, INDUSTRIA Y TURISMO (RZĄD KOLUMBII)

2. Najbardziej innowacyjne narzędzie dla branży życia nocnego podczas pandemii: APLIKACJA NOCTO

3. Najlepszy wspólny projekt w obronie życia nocnego w czasach pandemii: GLOBAL NIGHTTIME RECOVERY PLAN (GNRP)

4. Wyróżnienie za ochronę zdrowia gości i personelu: MARINA BEACH CLUB VALENCIA

5. Wyróżnienie za solidarność w obronie życia nocnego podczas pandemii: NYC NIGHTLIFE UNITED

6. Najlepsza strategia w obronie życia nocnego podczas pandemii: SAVE NIGHTLIFE CAMPAIGN by NTIA

7. Nagroda specjalna za zasługi w walce z pandemią: CAŁY PERSONEL OPIEKI ZDROWOTNEJ I PRACOWNICY SŁUŻB MUNDUROWYCH NA CAŁYM ŚWIECIE