Międzynarodowy Dzień świadomości o drink spikingu

level 27
safe party

Międzynarodowy Dzień świadomości o drink spikingu, czyli wiedzy o zagrożeniu związanym ze spożywaniem napojów w miejscach publicznych.

Drink spiking to sytuacja, w której osoba trzecia celowo dodaje do napoju alkohol lub narkotyk bez wiedzy osoby, która będzie go spożywać.

Z okazji Międzynarodowego Dnia świadomości o drink spikingu, który odbył się 15 lipca, International Nightlife Association miało przyjemność ogłosić podjęcie współpracy ze Stamp Out Drinking.

Jej celem jest podnoszenie świadomości na temat nadużywania alkoholu oraz zjawiska drink spikingu na poziomie ogólnoświatowym poprzez zapewnianie szkoleń, szerzenie wiedzy, przygotowywanie kampanii społecznych i udostępnianie produktów, które mogą pomóc w zapobieganiu nadużywania alkoholu oraz niebezpieczeństw związanych z drink spikingiem (takich jak StopTopps) zarówno właścicielom jak i gościom klubów.

W tym roku Stamp Out Drinking publikuje film uświadamiający opinię publiczną, który podpowiada co zrobić, jeśli ty lub ktoś, kogo znasz podejrzewa, że mógł paść ofiarą drink spikingu oraz jak się zabezpieczyć i gdzie szukać wsparcia.

ZMIANA ZALEŻY OD CIEBIE!

W celu szerzenia świadomości, zachęcamy do udostępniania specjalnie przygotowanego wideo w mediach społecznościowych, tagowania @stampoutspiking @stoptopps oraz używania hashtagów #stampoutspiking #ISOSD #drinkspikingawareness.

Zachęcamy również właścicieli klubów do przeprowadzenia specjalnego kursu na temat drink spikingu prowadzonego przez Stamp Out Spiking. Koncentruje się on na szkoleniu personelu w zakresie identyfikacji potencjalnych przypadków dorzucania substancji odurzających do napojów i radzenia sobie w tego typu sytuacji oraz uzyskania akredytowanego certyfikatu.

Należy pamiętać, że International Nightlife Association  włączyło walkę z drink spikingiem jako obowiązkowy wymóg uzyskania International Nightlife Safety Checked (INSC). Te konkretne środki zapobiegające drink spikingowi obejmują stosowanie produktów zapobiegających oraz obowiązkowy kurs uświadamiający w tej sferze.