7 rzeczy, które musisz zrobić w Warszawie

Warszawa jest największym i najbardziej kontrowersyjnym miastem w Polsce – pełnym kontrastów, tradycyjnym i nowoczesnym, takim, które kocha i nienawidzi się równocześnie. Niezależnie od tego, czy chodzi o klub nocny, czy też muzeum, piękna stolica corocznie przyciąga miliony ludzi z całego świata. Co sprawia, że to właśnie Warszawa jest coraz częściej wymieniana jako idealna destynacja na city break’a? Poznaj 7 rzeczy do zrobienia w Warszawie!

1. Zachwyć się Starym Miastem

Zastanawiasz się, co zobaczyć w Warszawie? Warszawska starówka jest jednym z najpiękniejszych miejsc na mapie miasta. Stare Miasto, zniszczone i zrekonstruowane po II wojnie światowej, nie bez przyczyny zostało wpisane na listę UNESCO. Tradycyjne, kolorowe kamienice zamknięte w sercu nowoczesnej stolicy są ewenementem na światową skalę. To tutaj każdego roku zjeżdża się tysiące gości – polskich i zagranicznych – żeby poczuć magię i niezwykłą atmosferę ukrytą w zakamarkach rynku.

2. Wypij kawę na Krakowskim Przedmieściu

Krakowskie Przedmieście jest jedną z najbardziej prestiżowych ulic w mieście. Szyk i elegancję widać tu na każdym kroku. Jako północny fragment Traktu Królewskiego, biegnie aż po plac Zamkowy, mijając po drodze wybitne miejsca – dumny Pałac Prezydencki i siedzibę Uniwersytetu Warszawskiego. Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście to niewątpliwie najlepsze lokalizacje w Warszawie na popołudniową kawę. Pomyśl, czy może być coś lepszego niż łyk dobrej kawy z widokiem na warszawskie życie? 

3. Odwiedź Muzeum Powstania Warszawskiego

Wizyta w warszawskich muzeach należy do TOP rzeczy do zrobienia w Polsce. Jedno z nich, Muzeum Powstania Warszawskiego, zajmuje szczególne miejsce w sercach samych Warszawiaków. Upamiętnia rok 44-ty, którego wydarzenia raz na zawsze odmieniły los stolicy kraju. Interaktywne ekspozycje przeniosą cię w czasie – do kanałów i wojennych gruzów, które stały się schronieniem dla powstańców.

4. Zaszyj się pod drzewem w Ogrodzie Botanicznym

Co zobaczyć w Warszawie? Nie tylko muzea i mury Barbakanu! Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego jest najlepiej strzeżonym sekretem w stolicy kraju – zieloną oazą w centrum zabieganego miasta. To doskonałe miejsce na relaks i chwilę oddechu od penetrowania wąskich ulic rynku. Rozległy park z widokiem na Wisłę każdego dnia przyciąga młodych Warszawiaków. Usiądź na ławce i podejrzyj, jak wygląda ich codzienne życie – pikniki, spotkania z przyjaciółmi i leniwe popołudnia z ulubioną książką w ręku.

5. Wybierz się na spacer do Łazienek

Są takie miejsca, które musisz odwiedzić w Polsce. Zastanów się, czy potrafiłbyś już wskazać kilka z nich. Naszym faworytem są Łazienki Królewskie, które od lat są uznawane za najpiękniejszy kompleks pałacowy w kraju. Otoczona przez park i ogrody pełne kwiatów, letnia rezydencja Augusta Poniatowskiego zaczaruje cię na kilka dobrych godzin. Warto zaglądnąć tu w lecie – w czasie Koncertu Chopinowskiego – usiąść na trawie i wsłuchać się w fortepianowe dźwięki.

6. Poczuj atmosferę w nocnym klubie

Warszawa to nie tylko kultura, nuty historii i piękne parki; to przede wszystkim bogate życie nocne, które uwodzi ludzi spragnionych wrażeń. Studenci często odwiedzają popularne bary. Inni stawiają na klub nocny z parkietem i szaleństwem w elektronicznych barwach. Szukasz pomysłu na to, co robić w Warszawie nocą? Odwiedź level 27 i poczuj klimat prosto z najwyższej muzycznej półki. Nocny wyjazd na taras widokowy jest obowiązkowym punktem do odhaczenia nim opuścisz stolicę kraju. Nie od dziś wiadomo, że klub nocny level 27 to jedna z najlepszych lokalizacji w Warszawie, żeby podziwiać panoramę miasta.

7. Spróbuj najlepszej czekolady w Polsce

Znasz najlepsze miejsca w Warszawie, które pozwolą ci zasmakować w polskiej kuchni? Tradycyjne polskie jedzenie nie kończy się na pierogach i żurku w chlebie. A gdybyś tak… mógł rozpłynąć się w delikatnej czekoladzie? Odwiedź fabrykę Wedla na warszawskiej Pradze i zobacz, jak rodzą się najsmaczniejsze czekoladowe dzieła.

Warszawa oferuje coś dla każdego – miłośnika tradycji i amatora nocnych wrażeń. Możesz spędzić tu tydzień i wciąż nie odkryć jej wszystkich wdzięków. Sprawdź sam, jest tyle rzeczy do zrobienia w Warszawie! Bucket lista pomoże ci zaplanować podróż, ale przede wszystkim…  nie zapomnij się dobrze bawić!