Najpiękniejsze miejsca na zachód słońca w Warszawie i nie tylko

najlepsze bary w Polsce

Spacer bulwarami nad Wisłą, zachwyt zjawiskowym pokazem w Multimedialnym Parku Fontann, wypad do kina pod gwiazdami z koleżanką albo spotkanie z przyjaciółmi w cocktail barze z widokiem na stolicę… Sposobów na relaks po pracy i letnie wieczory w plenerze jest całe mnóstwo! Typowe dla lata długie dni i ciepłe wieczory dają wiele różnych możliwości spędzania wolnego czasu. Aktywnie, z przyjaciółmi czy w plenerze? Wybór formy wypoczynku, który sprawia najwięcej radości, zależy tylko od Ciebie! W tygodniu możesz poszukać atrakcji w stolicy albo posmakować, czym jest warszawskie życie nocne i odwiedzić najlepsze cocktail bary, a na weekend zaplanować krótką wycieczkę w różne zakątki Polski. Gdzie możesz się wybrać i jak spędzić tam czas?

Najlepsze pomysły na letnie wieczory w Warszawie

Letnia aura dodaje sił po pracy i nawet w środku tygodnia zachęca wielu warszawiaków do odpoczynku na świeżym powietrzu. Co możesz robić w stolicy, relaksując się po pracy?

  1. Przede wszystkim dobrze, abyś na co dzień korzystał z pięknej pogody i spędzał letnie wieczory w plenerze, np. w Multimedialnym Parku Fontann. To niezwykłe widowisko, w bliskim sąsiedztwie Zamku Królewskiego, czaruje uważnych obserwatorów mistrzowskim połączeniem wody tryskającej z fontann, dźwięku i kolorowych świateł.
  2. Świetnym pomysłem okaże się także odpoczynek na łonie natury, np. na rowerze lub podczas biegania. Jak w każdym dużym polskim mieście, także w stolicy nie brakuje miejsc szczególnie lubianych przez rowerzystów i biegaczy – wysportowani warszawiacy letnie wieczory w plenerze spędzają najchętniej w Lesie Kabackim, Puszczy Kampinoskiej i Parku Skaryszewskim.
  3. Wieczór z drugą połówką czy przyjaciółmi możesz spędzić w jednym z lokali pod gwiazdami, dzięki którym możecie sprawdzić, czym jest prawdziwe, warszawskie życie nocne… Podobno to właśnie w stolicy są najlepsze cocktail bary w Polsce!
Top 3 miejsca na weekendowy relaks po pracy w Polsce

Jeśli chcesz spędzić 2 lub 3 dni poza stolicą, zainteresuj się np. aktywnościami na Mazurach, ulubionym miejscu zapalonych żeglarzy, pływaków, biegaczy i rowerzystów. Miłośnicy nocnego życia, wędkowania lub spacerów po lesie też czują się tu jak u siebie. A zachody słońca w Krainie Tysiąca Jezior są tak samo piękne jak nad Bałtykiem! Nad polskim morzem również nie sposób się nudzić – poza sportami wodnymi, pływaniem i kąpielami słonecznymi nadmorskie kurorty kuszą turystów bogatym życiem nocnym i możliwością spacerowania po zmierzchu na molo.

Gdzie oglądać zachody słońca w Warszawie?

W stolicy dostęp do miejsc z najpiękniejszym widokiem na całe miasto jest znacznie łatwiejszy niż w innych zakątkach kraju. Taras widokowy w Warszawie to nie tylko szczyt PKiN, ale też ostatnie piętra wielu wieżowców, a niektóre z nich, zaadaptowane np. na miejsca wieczornych spotkań z przyjaciółmi. Wśród nich można wymienić chyba najlepszy rooftop bar w Warszawie, czyli level 27. Z tarasu na dachu Atlas Tower przy Al. Jerozolimskich będziesz podziwiał zapierający dech w piersiach zachód słońca, pijąc drinka w towarzystwie znajomych, aby po zmroku oglądać równie piękne niebo pełne gwiazd.

Najlepsze imprezy są jednak wtedy, gdy zabawa trwa do rana, a gości ponownie zachwyca panorama stolicy, tym razem jednak w barwach wschodzącego słońca. Zgodzicie się, że najlepsze bary w Polsce właśnie tak wyglądają! Zapraszamy na najpiękniejsze zachody i wschody słońca w centrum Warszawy…