Najlepsze podniebne bary w Europie

Europa bez wątpienia może zapierać dech w piersiach takimi zabytkami jak Big Ben, wieża Eiffla oraz rzymskie Koloseum, ale jeśli chodzi o czystą elegancję i najlepsze bary to nic nie przebije posiłku oraz pysznych trunków na dachu. Podziwiając przepiękną panoramę z tarasu w centrum miasta, poczujesz się jak w siódmym niebie. Doświadczenia w Londynie, Paryżu czy Warszawie mogą być momentami, które zachowają się w Twojej pamięci na długo.

Oto lista jednych z najbardziej oszałamiających barów i restauracji na dachu w Europie.

1. The Queen of Hoxton – London

Położona przy Curtain Road, Queen of Hoxton oferuje niezapomniany krajobraz wysoko nad centrum  Londynu. Jest wręcz idealny na imprezę pod gołym niebem lub sesję zdjęciową dla par.

Queen of Hoxton, oferuje swobodną atmosferę dla londyńczyków i turystów, którzy chcą cieszyć się oszałamiającymi widokami, oglądaniem filmów na świeżym powietrzu, muzyką i tańcem, a także jedzeniem prosto z grilla.

2. Taras Bramante Bar w hotelu Raphael – Rzym

Czy to w dzień, czy w nocy, bar Taras Bramante pozwala podziwiać krajobraz Watykanu i Piazza Navona. Smakuj espresso lub koktajle i ciesz się magicznym widokiem, w którym zatracisz się na długo, podczas gdy wszyscy inni żyją w biegu.

3. level 27 – Warszawa, Polska

level 27 został uznany jako jeden z najlepszych podniebnych barów na świecie przez International Nightlife Association. To lokal składający się z części wewnętrznej i zewnętrznego, otwartego tarasu na szczycie jednego z najwyższych Warszawskich drapaczy chmur.

Jest to kolejne doskonałe miejsce do organizowania imprez pod gwiazdami. level 27 to bar z najlepszą obsługą barmańską oraz klub z obsługą kelnerską stolików, w tym również lóż VIP.  Wieczorna panorama miasta jest niezwykła!

4. The Ninth, Hard Rock Hotel – Ibiza, Hiszpania

Kolejne świetne miejsce na organizację imprezy na otwartym powietrzu. The Ninth, serwuje fantastyczne japońskie jedzenie, nocą gra fantastyczną muzykę, a lokalne widoki są chwalone przez wielu podróżnych, którzy z pewnością chcieliby spędzić tu więcej czasu.

5. Deck 5 – Berlin

To z całą pewnością wyjątkowe miejsce, które łączy w sobie piaszczystą plażę i podniebny bar w samym środku Berlina. Do dyspozycji gości są 2 bary, leżaki oraz przyjemny wystrój łączący w sobie postać Buddy, zielone palmy i sztuczną plażę. Deck 5 znajduje się na szczycie centrum handlowego przy Schönhauser Allee 79. W okresie świątecznym organizowane są tam jarmarki Bożonarodzeniowe.

6. Nüba – Paryż

W Nüba wszystko kręci się wokół dobrej muzyki i radosnej atmosfery. Najpopularniejszą częścią jest drewniany taras ze stoiskiem dla DJa, dużymi stołami i leżakami. Jest to miejsce w którym paryżanie i turyści mogą odpocząć, potańczyć i po prostu zrelaksować się przy napojach alkoholowych. To wyjątkowe miejsce znajduje się przy 36 Quai D Austerlitz. Przyciąga tłum, który można określić jako mieszankę hipsterów, paryżan i osób w wieku od 25 do 35 lat. Nüba jest stylowa i przestronna, ale jeśli planujesz przyjść z grupą znajomych, zdecydowanie przyjdź odrobinę wcześniej, aby skorzystać z wygodnych stolików.

Rooftop bary

To tylko lista naszych ulubionych barów ale praktycznie w każdym kraju w Europie można znaleźć świetne, najlepsze w mieście bary. Niektóre są bardziej otwarte dla turystów, podczas gdy inne są cenionymi enklawami dla mieszkańców. Ale wszystkie oferują ucieczkę od miejskiego zgiełku i dają w zmian relaksujący miejski widok.