Najlepsze kluby taneczne w Europie

Podróżując po całym kontynencie zdałem sobie sprawę, że wszyscy Europejczycy mają jedną wspólną cechę: miłość do tańca. To właśnie w Europie znajdują się najlepsze kluby taneczne na świecie, które mają głęboko zakorzenione zamiłowanie do muzyki klubowej np. House i Dubstep. Taniec jest ogromną częścią kultury europejskiej. Jeśli podróżujesz po tym kontynencie i chcesz cieszyć się wieczornym szaleństwem na parkiecie, masz szczęście – miasta takie jak Warszawa, Berlin, Londyn i Barcelona znane są ze swoich renomowanych klubów nocnych i uważane za imprezową Mekkę wśród turystów.

Swoje życie klubowe rozpocząłem już jako dwudziestolatek. Od tego czasu miałem okazję odwiedzić przeróżne kluby taneczne na całym świecie, co pozwoliło mi na poznanie różnych stylów, tańców i kultur. Chociaż kraje różnią się językiem, religią i obyczajami, wszystkie mają jedną wspólną cechę: miłość do muzyki i tańca. Oto moja lista najlepszych klubów tanecznych w Europie. 

Berghain w Berlinie, Niemcy

Berlin w Niemczech to nie tylko stolica kraju ale również najlepszych klubów na świecie, w tym Griessmuehle, Kater Blau i oczywiście Berghain. Ten ostatni to znane miejsce, które zostało uznane za jedno z 10 najlepszych klubów tanecznych w Europie i często nazywane jest „stolicą techno”. Berghain, który został założony w połowie 2000 roku, może pomieścić aż 1500 osób i jest otwarty 24 godziny na dobę.

Ciekawostką jest, że wcześniej był elektrownią Vattenfall, ma betonowe podłogi i stalowe belki stropowe. Klub ma industrialną, a jednocześnie szykowną estetykę. Zapewnia szeroką gamę różnych usług VIP, w tym listę VIP i karty VIP. Przez lata klub zdobył wiele różnych nagród oraz jak już wspomniałem znalazł się na liście 10 najlepszych.

De School Nightclub, Amsterdam

De School uważany jest za jeden z najlepszych klubów na świecie. Wcześniej znany był jako klub nocny Trouv, który zakończył swoją działalność w 2014 roku. Od tego czasu De School stał się jednym z najlepszych klubów tanecznych w Amsterdamie. Na długo zanim został popularnym miejscem, De School był prawdziwą szkołą. Holandia znana jest z najlepszych scen EDM na świecie, dlatego w De School często występują najlepsi DJ-e, w tym Patrice Bäumel, Job Jobse oraz legendarny artysta EDM i DJ Nicky Romero.

Klub może swobodnie pomieścić 500 osób, co czyni go jednym z największych klubów jeśli chodzi o holenderskie kluby taneczne. De School to także jeden z niewielu klubów, który otwarty jest 24 godziny na dobę, co zapewnia gościom możliwość imprezowania o każdej porze dnia.

Klub nocny Razzmatazz, Barcelona

Jeśli masz przyjemność być w Barcelonie, powinieneś osobiście odwiedzić Razzmatazz Nightclub, który jest przestrzennym miejscem znanym z muzyki EDM i uważanym jako 1 z 10 najlepszych klubów w Europie. Znajduje się on w dzielnicy Poble Nou, w której można spotkać wiele świetnych barów i klubów. Razzmatazz ma jedną z najtańszych opłat wstępu w Hiszpanii, która zawiera w sobie również welcome drinka.

To klub z pięcioma różnymi salami, każda z zupełnie innym stylem muzycznym. Najbardziej znany jest ze swojej eklektycznej sceny muzycznej. Klub został założony prawie 2 dekady temu i gościł mnóstwo znanych nazwisk, w tym Kanye West, Skrillex i Justice.

Klub level 27, Warszawa

level 27 to klub inny niż wszystkie. Zlokalizowany jest on na 27. piętrze, co zapewnia gościom niepowtarzalny widok na stolicę. Został uznany za jeden z najlepszych klubów nocnych na świecie przez stowarzyszenie World’s Finest Clubs. Stylowe miejsce oferuje imprezy tematyczne, wspaniałą muzykę na żywo i niepowtarzalną atmosferę.

Klub nocny Amnesia w San Rafael, Ibiza

Amnesia to znany klub taneczny na Ibizie, który został założony prawie 40 lat temu i pozostaje jednym z najlepszych klubów tanecznych na świecie. Klub może pomieścić 5000 osób i od 14 lat znajduje się na liście 100 najlepszych klubów według DJ Magazine.