Najlepsze kluby nocne w Europie

W Europie jest tyle wspaniałych klubów nocnych do wyboru, że ciężko zdecydować się od którego zacząć. Na szczęście International Nightlife Association stworzyło listę najlepszych klubów w Europie i na świecie.

Wśród klubów, które znalazły się na liście International Nightlife Association są między innymi:

 7. Cavo Paradiso – Mykonos, Grecja

Położone na wysokim klifie nad Paradise Beach na wyspie Mykonos. W tym na wpół odkrytym obiekcie występują światowej sławy DJe, grający tylko najlepszą muzykę, a także światowe gwiazdy jak Chainsmokers i Nina Kravitz. Jeśli kluby nocne to Twók żywioł, bądź pewien, że w tym miejscu możesz przetańczyć całą noc od 23:30 do siódmej rano. Cavo Paradiso jest jedną z perełek Europejskiej sceny klubowej już od otwarcia w 1993 roku.

6. Opium Barcelona – Barcelona, Hiszpania

Kolejnym z najlepszych klubów na świecie jest Opium Barcelona, która ma również restaurację z pełną obsługą. Wzoruje się na modelu Cavo Paradiso, które łączy występy wokalistów na żywo z wystąpieniami Dj-ów na specjalne wydarzenia, takie jak Latin Night. Goście mogą tańczyć i cieszyć się pysznymi drinkami od 23:45 do 5 rano a w weekendy nawet do 6:00. Nie zdziw się jeśli w tłumie imprezowiczów trafisz na znanych artystów i barcelońskich twórców filmowych. Klub wysokiej klasy, specjalizujący się w obsłudze VIP.

5. Studio 338 – Londyn, Anglia

Studio 338 wprowadzi Cię w atmosferę tańca. Często aż ponad 2000 osób pojawia się na imprezie by tańczyć do białego rana w otoczeniu dymu i laserów. Są to atrakcje nie dla wszystkich ze względu na dużą liczbę osób ale ci, którzy chcą tańczyć z tysiącami z pewnością mogą uznać wizytę w Studio 338 za ekscytujące doświadczenie.  

4. Panama – Amsterdam, Holandia

Jeden z recenzentów opisał Panamę jako „najlepsze doświadczenie klubowe”, podczas gdy kilku innych opowiedziało się za stwierdzeniem, że jest on najlepszym klubem w całej Europie.

Jest to kameralne miejsce goszczące okazjonalnie takie osobistości jak Boy George. Na scenie tego klubu pojawiają się głównie DJ-e techno i to właśnie od nich zależeć będą Twoje doświadczenia tej nocy. Zdecydowana większość gości Panamy poleca to miejsce i zachęca do odwiedzenia.

3. level 27 – Warszawa, Polska

level 27 to składający się z części wewnętrznej i zewnętrznej, jakim jest ogromny taras, klub nocny na szczycie jednego z najwyższych w Warszawie budynków biurowych Atlas Tower. Otwarty głównie w piątkowe i sobotnie noce od 23:00 do 6:00 rano oraz czwartkowe wieczory w okresie letnim. Klub ten powinien zostać doceniony przede wszystkim za przepiękne widoki, profesjonalną obsługę oraz świetne drinki.

Jeden z recenzentów podsumował swoje doświadczenia w level 27, stwierdzając „Bardzo imponujący widok na miasto, najlepsi barmani, dobra muzyka i oczywiście doskonała obsługa!” Inni zachwalali wystrój oraz przyjazną atmosferę.

2. XOYO – Londyn, Anglia

Kolejny londyński klub nocny na liście 100 najlepszych International Nightlife Association to bardzo popularne miejsce do tańca. Londyńczyk i recenzent powiedział „Doskonała noc w XOYO, muzyka była świetna, napoje pyszne a personel przyjazny i profesjonalny na dodatek ta niesamowita atmosfera!”

1. Watergate – Berlin, Niemcy

Ten klub darzy szczególną miłością muzykę techno co sprawia, że zrzesza również miłośników tego gatunku muzycznego. Ma on jeden z najlepszych systemów dźwiękowych w Europie więc wyobraź sobie co się dzieje na parkiecie!

Możemy wyliczać dalej ale jeśli chcesz odwiedzić najlepsze kluby nocne, sprawdź koniecznie pełną listę najpopularniejszych klubów w Europie i na świecie!

INA’s Top 100 – Lista 100 najlepszych klubów na świecie