100 Najlepszych Klubów na Świecie – Nominacje

Level 27, Warszawa, Warsaw, klub nocny, najlepsze kluby na świecie
373 lokale z 65 krajów nominowane do udziału w konkursie „100 najlepszych klubów na świecie” 2023

Lista „100 najlepszych klubów na świecie” 2023 otrzymała nominacje od 373 lokali z 65 krajów, przewyższając zeszłoroczną liczbę. Hiszpania prowadzi z 77 nominacjami, a za nią plasują się Stany Zjednoczone z 46 nominacjami. Włochy, Wielka Brytania, Kolumbia i Kanada również mają znaczną liczbę nominowanych klubów. Głosowanie potrwa od 1 września do 25 października, a lista zawierająca najlepsze kluby na świecie zostanie ujawniona podczas gali Golden Moon Awards w Barcelonie 27 listopada.

Nominowane lokale znajdują się w różnych krajach, w tym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Singapurze, Grecji, Belgii, Czechach, RPA, Tajlandii, Niemczech, Japonii, Polsce (w tym klub nocny Level 27 w Warszawie), na Filipinach, w Szwecji, Indiach i Argentynie. Ibiza dominuje na liście z 18 nominowanymi klubami, podczas gdy inne znane miejsca życia nocnego, takie jak Las Vegas, Barcelona, Dubaj, Nowy Jork, Madryt i Londyn są również reprezentowane.

Level 27, Warszawa, Warsaw, klub nocny, najlepsze kluby na świecie

W ubiegłym roku Hï Ibiza zdobył tytuł najlepszego klubu na świecie, a Omnia Las Vegas zajęła drugie miejsce. Ushuaïa Ibiza Beach Hotel i Echostage w Waszyngtonie zajęły odpowiednio trzecie i czwarte miejsce. Nowy ranking zostanie wyłoniony w procesie głosowania, w którym 50% głosów będzie miało charakter powszechny, a pozostały procent zostanie ustalony przez panel ekspertów. Wśród czynników branych pod uwagę będą programy artystyczne klubów, bezpieczeństwo, środki akustyczne i jakość usług.

Oprócz nagrody dla najlepszego klubu na świecie, ceremonia wręczenia nagród Golden Moon Awards wprowadzi nowe kategorie, w tym dla najlepszego DJ-a roku na świecie, przełomowego artysty roku i najlepszego festiwalu na świecie. Wydarzenie wyróżnią również innowacyjne projekty związane z życiem nocnym, doskonałość w zakresie ochrony klientów i pracowników, a także najlepsze festiwale muzyczne, DJ-ów i przełomowych artystów. Pełna lista zostanie ogłoszona 27 listopada w Barcelonie.

Rozdanie nagród Golden Moon Awards jest częścią 8. Międzynarodowego Kongresu Życia Nocnego, spotkania ekspertów branżowych zajmujących się ważnymi tematami, takimi jak jakość życia nocnego i turystyka muzyczna. Kongres odbędzie się w Barcelonie w dniach 26-28 listopada, zapewniając platformę do dyskusji i wglądu w globalną branżę życia nocnego. Aby uzyskać więcej informacji, zainteresowane strony mogą skontaktować się z Nightlife International za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem info@nightlifeinternational.org.